Her gün ayrı bir ukalalık…

TÜKÜRSEK BOĞULURLAR

T

Favori lafımızdır bu. Çok kalabalığız ya. Bizim sinirimizi bozarsa başka bir grup asabiyet yaparız ve deriz ki “Tükürsek boğulursunuz lan!” Fakat günün birinde hakikaten gerekse tükürerek boğmak, ne kadar uğraşmak gerekiyor.

TÜKÜRÜK LAZIM

Tükürük aslında vücuda lazım bir salgımız. Özellikle yemek yerken kullandığımız tükürük, sindirim siteminin ciddi bir parçası. Bu nedenle sürekli tükürmek mantıklı bir alışkanlık değil. İllede düşmanlarımızı tükürerek boğmak istiyorsak sıvı gıdalara yönelmekte fayda var. Gerçi elbette manyakça bir istek bu… Ne yapalım…

İnsanların günde salgıladığı tükürük oranı bünyeye göre değişiyor. Ancak günde ortalama yarım litre tükürebileceğimizi söylemek yanlış olmaz. Yeterince derin bir havuzu bu şekilde doldurmak bayağı zor.

HAVUZ PROBLEMİ

Günlük ürettiğimiz tükürüğün tamamını kullanırsak elli metrelik olimpik bir yüzme havuzunu tükürerek doldurmak, kabaca bir hesapla 8345 yıl sürüyor. Çok da pratik değil yani… Ama toplu bir efordan bahsediyoruz. Bütün millet düşmanlarımızı tükürüğümüzde boğmak istersek işler elbette daha kolaylaşıyor.

Düşmanlarımızın bahsi geçen havuza sığdığını düşünürsek yaklaşık 74 milyon kişi sürekli tükürerek bir saate bir yüzme havuzunu doldurabiliyor. Nufusumuzu göz önünde bulundurursak makul bir aksiyon bu. Bu kadar insanın bir havuza aynı anda tükürmesini organize edebileceğimizi var saysak bile ciddi başka bir sorun var.

Düşmanlarımız yüzme biliyorsa malesef sadece iğrençlik yapmış oluyoruz.

Tavsiyem bu tarz hesaplaşmaları tükürmeden halletmek. İğrençliğe çok gerek yok.

 

 

Yazar Hakkında

Yazan admin
Her gün ayrı bir ukalalık…

En Son Yazılar

En Son Yorumlar

Arşiv