Her gün ayrı bir ukalalık…

IŞIĞA DOĞRU ASLINDA KİMİN ŞARKISI?

I

Bir dönem Erhan Güleryüz, Cemil Özeren ve güneş gözlükleri vasıtasıyla ülkemizin müzik dünyasında başarı elde eden gruplardan biriydi Ayna. Ceylan isimli şarkılarıyla büyük bir patlama yapan grubun en enteresan şarkılarından biri 1998 tarihli Dön Bak Aynaya isimli ikinci albümlerinden “Işığa Doğru”dur.

Cumhuriyetin yetmiş beşinci yılını kutlama amacıyla hazırlanan şarkı, albümden çıkacak ilk klip olarak düşünülmüştür. Albümün kartonetinde şatkıyla ilgili olarak “Söz: Erhan Güleryüz – Erol Köse, Müzik: Erhan Güleryüz – Cemil Özeren” ibaresi yer almaktadır. Teknik olarak bilinmeyen bir sebepten şakının piyasaya çıkışı ertelenmiştir.

Ne var ki kartonette belirtilmemesine karşın şarkı aslında bir Rolf Kasparek bestesinin yorumudur. Orijinali enstrumental olan eser aslında Running Wild’ın 1992 tarihli albümü Pile of Skulls’un açılış şarkısı olan “Chamber of Lies”dır. Albümün ilk baskılarında şarkı listesinde yer almayan “Chamber of Lies” yine bir Rolf Kasparek bestesi olan Whirlwind isimli şarkıya girizgah olarak hazırlanmıştır.

 

Yazar Hakkında

Yazan admin
Her gün ayrı bir ukalalık…

En Son Yazılar

En Son Yorumlar

Arşiv